Работа

Master vacancy on Jack-Up Rig

Вакансия размещена: 09.06.2023 13:38
0000 € в месяц
Посадка на судно:
ASAP
Продолжительность контракта:
Rolling contract,28/28 rotation
Тип судна:
Drilling Vessel
Район плавания
Worldwide
Уровень английского
Свободно
Вакансия размещена
MERCHANT NAVY RESOURCES LTDПерейти на страницу крюинговой компании, разместившей эту вакансию
Описание вакансии
We have a Master/OIM vacancy onboard Jack-up drilling Rig operating in Saudi Arabia with one of our clients.

Starting ASAP
6-12 months rolling contract, 28/28 rotations, salary details available at our office + various insurances

Requirements:

• Minimum 6 years-Experience in the subject position,
during which the Candidate has covered Master position (STCW II/2) and OIM for at least 2 years onboard jack-ups. (the exact number of years is possible to be subject of discussion, but the candidates must have drilling experience and onboard Jack ups)
• Experience in rig move and jacking operations.
Minimum: STCW Certificates necessary for the required rank;
• Basic Jacking and Rig Move Course certificate.

Happy to provide further details should you be interested. Please send your CV to bjangeer@mnrltd.com

Please also advise your approximate salary expectations

Thanks,
Bahzad
MNR Ltd
Посмотреть другие предложения по работе для должности Master
работа на морских судах, торговый флот, трудоустройство, работа на судах, работа в море, срочно уйти в рейс, вакансия для моряка, вакансии от крюинговых компаний и агентств, , Буровое судно,
MarineMAN