Работа

Doctor position

Вакансия размещена: 25.04.2017 11:05
2800 € в месяц
Посадка на судно:
ASAP
Продолжительность контракта:
Till the end of November 2017
Тип судна:
Passenger Ship
Район плавания
worldwide
Уровень английского
Хорошо и выше
Вакансия размещена
Baltic Transocean Shipping&Crewing SIAПерейти на страницу крюинговой компании, разместившей эту вакансию
Описание вакансии
We are looking for the Medical Personnel to be assigned to our vessel 5 starts Cruise vessel ( worldwide, capacity of max 450 pax).
Candidate must have extensive Cruise vessel sea-going experience on the indicated position, fluent German (additional English would be advantage), experience of Medical products and Services sale. Capacity to attend additional treatment such as Physiotherapy, acupuncture, massage ect, would be of an advantage
All documents ( PP, SB , Certificates) must be valid not less then 12 months starting from date of SIGN ON
Посмотреть другие предложения по работе для должности Physician (Doctor)
работа на морских судах, торговый флот, трудоустройство, работа на судах, работа в море, срочно уйти в рейс, вакансия для моряка, вакансии от крюинговых компаний и агентств, , Пассажирское судно,
MarineMAN