Работа

Master

Вакансия размещена: 30.07.2013 14:50
350 $ в день
Посадка на судно:
09.08.2013
Продолжительность контракта:
3 months
Тип судна:
AHTS
Опыт работы в море
1 контракт и больше на судах такого же типа в должности
Уровень английского
Хорошо и выше
Вакансия размещена
Navis Crew ManagementПерейти на страницу крюинговой компании, разместившей эту вакансию
Описание вакансии
Master
VSL’s type – AHT non DP;  Wages –250-350 USD; Contract Duration: 3 – 4 months; Area of sailing – Saudi ARAMCO. Obligatory 1 year in rank on AHT/Tug Boat. Previously Aramco approved candidates will be preferable with good offer. Candidates should be with proper certificate, Good knowledge with Towing and Anchor handling experienced along with good in English communication and safe vessel handling capabilities.
Comments:  Please apply with: 1. Updated CV with details of sea service and candidate’s signature; 2. Anchor handling and towing experience to be briefed as required in attached excel format; 3. COC and Endorsements and all valid STCW training certificates; 4. Passport copy; 5. Seaman book copies of all pages with details of sea service evidence of each vessel as details mentioned on CV; 6. Reference from previous employer; 7. Medical fitness certificate; 8. Marlins Test.
Send your CVs to   crew@navis-odessa.com or get hired faster: ttp://navis-odessa.com/application-form-online/
Посмотреть другие предложения по работе для должности Master
работа на морских судах, торговый флот, трудоустройство, работа на судах, работа в море, срочно уйти в рейс, вакансия для моряка, вакансии от крюинговых компаний и агентств,
MarineMAN