Работа

Motorman for Aframax Tanker

1280 $ в месяц
Посадка на судно:
11.01.2021
Продолжительность контракта:
6+-1 m
Тип судна:
Crude oil tanker
Дедвейт
115000
Мощность л.с.
12500
Год постройки судна
2009
Район плавания
WW
Уровень английского
Плохо и выше
IQrew Management LLCПерейти на страницу крюинговой компании, разместившей эту вакансию
Описание вакансии
We look for a MOTORMAN able to join a TANKER vessel (2009 year built ; flag Italy; DWT 116000; GRT 61241; ME MAN-B&W 6S60MC-C 13560 KW / 18436 HP) around the beginning of February.

Trading area - WW. Crew Nationality: Italian and Russian.

Conditions of employment: 6 months contract; the proposed monthly wages USD1280.

From prospective candidates we expect:

- rank and tanker vessel experience

- valid documents (compliant with STCW 1978, as amended)

- good references/ recommendations

If interested, and can meet the above requirements, please apply with your latest CV.
Посмотреть другие предложения по работе для должности Oiler
работа на морских судах, торговый флот, трудоустройство, работа на судах, работа в море, срочно уйти в рейс, вакансия для моряка, вакансии от крюинговых компаний и агентств, , Танкер для перевозки сырой нефти,